img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01
Cinquecento Tuning

Na co uważać przy zakupie silnika

Witam, postaram się pokazać na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego silnika.

  • Najlepiej kupować silnik po odpaleniu go w samochodzie i sprawdzeniu jego kompresji gdy silnik jest ciepły.

  • Gdy jednak mamy do czynienia z silnikiem który jest wymontowany z auta trzeba sprawdzić czy wszystkie świece zapłonowe są wkręcone i sprawdzić czy nie ma wlanej małej ilości oleju do cylindrów. Sprzedawcy chcąc zatuszować przedmuchy na pierścieniach często wlewają niewielką ilości oleju do cylindrów pod pretekstem ochrony pierścieni przed korozją niestety z reguły nie jest to prawda. Taki silnik w momencie sprawdzania kompresji na zimnym silniku wykaże dobre parametry ponieważ olej dostatecznie uszczelni luzy między pierścieniami a tuleją cylindra.

  • Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę są zaślepienia wody w bloku silnika, należy sprawdzić czy nie są skorodowane. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego silnika należy je wymienić przed włożeniem silnika do auta ponieważ mogą zacząć ciec.

  • Dobrze jeśli kupowany przez nas silnik ma wkręcony stary filtr oleju ( jednak jego brak nie jest straszną wadą).

  • Jeśli sprzedawca pisze, że jego silnik ma np. 70-80 tyś. przebiegu a wyraźnie widać, że wieniec na kole zamachowym był obracany (jest wyrobiony z dwóch stron) to mamy pewność, że silnik ma z dwa razy taki przebieg.

    Z mojej strony to wszystko, mam nadzieję, że trochę pomogłem.

    Swap CC 700 na 1.2 16V