img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01
Cinquecento Tuning

Historia mojego CC

Postaram się przedstawić w skrócie historię mojego Cinquecento.

Samochód kupiłem po maturach (maj 2007) był to CC700, stan blacharki był bardzo dobry jednak mechanicznie wymagał drobnych poprawek ( regeneracji lewarka, wymiany przegubów homokinetycznych i inne...) Zostały one wprowadzone zaraz po zakupie auta. Jest to mój pierwszy samochód i po zakupie wyglądał tak:

Jedną z pierwszych modyfikacji było zamontowanie w aucie centralnego zamka. Zaraz potem zamontowany został zestaw elektrycznych szyb, elektryczna regulacja poziomu świateł mijania oraz licznik z modelu Sporting (z obrotomierzem).

Następnie podjęta została próba wyposażenia Cinquecento w stabilizator przedni z modelu Sporting która zakończyła się sukcesem i wyglądało to następująco:

Nadszedł czas poważnej inwestycji (czerwiec 2010r) SWAP ( Przekładka silnika) na jednostkę napędową z Fiata Punto I Sporting czyli silnik 1.2 16v. Niestety nie zdążyłem wtedy zaprojektować i wykonać dolotu powietrza co zresztą widać na poniższych zdjęciach.
Zamontowany został lewarek z Seicento Sporting z "podnoszonym" wstecznym, oraz gałka zmiany biegów z Opla Corsy C.


Kolejnym krokiem było zadbanie o wygląd zewnętrzny auta (maj 2011). Samochód dostał alufelgi, które wcześniej przeszły regenerację, zostały odnowione ranty oraz położony nowy lakier (czarny metalic)W pazdzierniku 2011r został policzony (dla 6,5 tyœ. obrotów) i wykonany układ dolotowy.


W styczniu 2012r zamontowa została przepustnica z fiatowskiego silnika 1.6 16v.