img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01
Cinquecento Tuning
Układ Chłodzenia

Witam, pokażę jak należy wykonać układ chłodzenia.

Na początek zamieszczę schemat układu chłodzenia dla Punto oraz Seicento bo z nich będziemy korzystać.

 • Układ chłodzenia Punto: • Układ chłodzenia Seicento: • My wykonamy układ taki jak jest w Seicento. Jednak dobrze mieć kilka przewodów z układu z Punto aby nie naciągać węży

  Na początek pokażę jak wygląda nasz czwórnik zamontowany na silniku.


  Następnie połączenie termostatu z chłodnicą. Przewód 1 pochodzi z Seicento natomiast przedów 2 pochodzi z Punto. Zostały one połączone tuleją aluminiową 3 w celu uniknięcia załamań na przewodach. Gdyby zastosować jedynie przewód z Seicento był by on załamany co mogło by prowadzić do przegrzania silnika.
  Tu widać, jak łączony jest przewód idący z czwórnika z przewodem doprowadzającym ciepłą wodę do nagrzewnicy. połączone są również tuleją aluminiową.


  Na zdjęciu poniżej widać wtyczkę 1 do czujnika temperatury załączającego wiatrak na chłodnicy. W przypadku CC700 należy przedłużyć ten przewód.


  Widać tutaj jak poprowadzony jest przewód 2 pomiędzy wiatrakiem a czujnikiem, oraz jak umieszczony jest wąż odchodzący z czwórnika. Ja nałożyłem na niego peszle aby nie przecierał się o chłodnicę.


  Nasz układ nie posiada rozwiązania z podgrzewaniem przepustnicy w taki sposób jak jest to widoczne na schemacie.


  Dla tego należy wykonać powrót do zbiornika wyrównawczego prosto z węża wychodzącego z nagrzewnicy z pominięciem przepustnicy.


  Swap CC 700 na 1.2 16V