img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01 img 01
Cinquecento Tuning

Silnik 900 - demontaż głowicy.

Pokażę Wam jak krok po kroku zdemontować głowicę w silnik 900.


Na początek odkręcamy przepustnicę (w tym przypadku, bo jest to SPI) lub gaźnik.

Następnie odkręcamy podstawkę pod przepustnicę ( nie jest to jednak konieczne).Po zdjęciu całości powinniśmy uzyskać coś takiego.Następnie demontujemy cewki zapłonowe.Można od razu odkęcić cewki wraz z mocowaniem, w tym celu odkręcamy 3 śruby widoczne na zdjęciu.

W kolejnym kroku demontujemy termostat.Po zdjęciu termostatu dobrze jest wykręcić jego szpilki (u mnie jedna nie chciała się wykręcić). Teraz czas na odkręcenie śrub mocujących pokrywę zaworów.

Następnie odkręcamy wskaźnik poziomu oleju (bagnet).

Teraz będziemy odkręcać element, który może przysporzyć najwięcej problemów. Trzeba zdemontować kolektor wydechowy, odkręcając wszytkie jego nakrętki, po czym można wykręcić szpilki.Teraz musimy zdemontować klawiaturę, ponieważ blokuje nam dostęp do śrub którymi przykręcona jest głowica. Należy popuszczać kolejno nakrętki do momentu zamknięcia się wszystkich zaworów, dopiero wtedy można odkręcić wszystkie nakrętki w dowolnej kolejności.Wyciągamy laski popychaczy.

Odkręcamy wszystkie śruby mocujące głowicę ( nie zapomnijmy o tej znajdującej się pod przepustnicą/gaźnikiem). Możemy teraz swobodnie podnieść głowicę, nic nie powinno jest blokować.
Jak rozebrać silnik w CC/SC 900